Szanowni Państwo Nauczyciele, wszyscy Pracownicy szkół i placówek oświatowych Powiatu Pabianickiego, Drodzy Uczniowie,

Od wielu miesięcy cała Polska, w tym społeczność naszych szkół i placówek, zmaga się z epidemią koronawirusa, stawiając nas przed wieloma wyzwaniami. Pandemia wpływa na całokształt życia osobistego, a także zawodowego, nas wszystkich, naszych rodzin, naszych bliskich i naszych przyjaciół.

Nauka zdalna w szkołach jest wysoce stresująca zarówno dla uczniów i nauczycieli, jak również dla ich rodziców. Ciągły strach przed zachorowaniem, przygnębienie spowodowane z jednej strony przez brak kontaktu z najbliższymi, a z drugiej przez wieści o zachorowaniach coraz większej liczby ludzi z naszego otoczenia, powoduje, że zwykłe codzienne życie staje się coraz trudniejsze.

Starostwo Powiatowe w Pabianicach, pragnie wspomóc nasze szkoły i placówki w walce z koronawirusem, przypominając, że posiada wszelkie środki ochrony osobistej tj. maseczki, płyny dezynfekujące, rękawice ochronne, które w każdym czasie możemy Państwu przekazać.

Jednocześnie w związku z wystąpieniem coraz większej liczby zakażeń wirusem COVID-19, gorąco apelujemy do Państwa o przestrzeganie w szkołach i placówkach oświatowych zasad bezpieczeństwa i higieny, a przede wszystkim rekomendujemy:

– noszenia maseczek przez uczniów i nauczycieli przebywających  w częściach wspólnych,
– dezynfekcji rąk,
– częstego wietrzenia pomieszczeń ,
– zachowywania dystansu społecznego,
– nieorganizowania spotkań, narad, apeli przy udziale dużej liczby osób.

W tej trudnej sytuacji życzymy wszystkim Państwu zdrowia i wytrwałości,

Zarząd Powiatu Pabianickiego.