PORADY PSYCHOLOGICZNE

Rodzice towarzyszą dziecku w rozwoju, starając się maksymalnie ten rozwój wspomagać. Pilnie obserwują swoje dzieci, porównując je z innymi. Miłość do dziecka i silna więź emocjonalna powodują, że często niepokoją się.

Te obawy związane są z potrzebą większej  samodzielności dziecka, jego kontaktami  z rówieśnikami, coraz silniejszym oddziaływaniem wpływów pozarodzinnych.

Największym „polem” do rozmaitych niepokojów jest szkoła: czy „mój” sześciolatek jest gotów do rozpoczęcia nauki, czemu dziecko nie radzi sobie z nauką, czy pomagać dziecku przy odrabianiu lekcji, dlaczego nie lubi ono szkoły, dlaczego nie ma przyjaciół, co robić gdy kłamie, gdy jest agresywne – albo przeciwnie, nieśmiałe i bojaźliwe…?

Czasem niepokój jest tak silny, że rodzic szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania u specjalisty. Zatrudnieni w naszej poradni specjaliści udzielają zdezorientowanym rodzicom porad przez co ułatwiają im poznanie i zrozumienie własnego dziecka, a także skłaniają do refleksji nad rozwojem dziecka i własnym postępowaniem, które powinno temu rozwojowi maksymalnie sprzyjać.

Uzyskanie porady najczęściej nie wymaga długiego oczekiwania na termin wizyty. Umówić się na spotkanie z psychologiem można telefonicznie.